Ayvalık

Ayvalık için 54 Kişi Online

İletişim   |   + Tesis Kayıt

Ayvalık Dalış

Ayvalık Hakkında
Ayvalık Nasıl Gidilir
Ayvalık Gezilecek Yerler
İzmir'den Ayvalık'a Nasıl Gidilir
Ankara'dan Ayvalık'a Nasıl Gidilir
Ayvalık Şeytan Sofrası
Ayvalık Ne Yenir Ne İçilir
Ayvalık Plajları
Ayvalık Yapılması Gerekenler
Ayvalık Tekne Turları
Ayvalık Hakkında
Ayvalık Ne Zaman Gidilir
İstanbul - Bandırma Üzerinden Ayvalık'a Nasıl Gidilir
Ayvalık Adaları
Ayvalık Küçükköy
Ayvalık Kiliseleri
Ayvalık Evleri
Ayvalık Zeytin ve Zeytinyağı
Ayvalık Çamlık
Rakı, Balık, Ayvalık
Ayvalık Nerede
Ayvalık Dalış
Ayvalık Camileri
Ayvalık'ta Kısa Sürede Gezilebilecek Yerler
Ayvalık Neler Yapılır
Ayvalık Denince Akla Gelenler
İstanbul Tekirdağ Üzerinden Ayvalık'a Nasıl Gidilir
Ayvalık Alışveriş
Ayvalık Tostu
İstanbul Bursa Üzerinden Ayvalık'a Nasıl Gidilir
Ayvalık Manastırları
Ayvalık Su ve Doğa Sporları
Kozak Yaylası
Ayvalık Tatil
Ayvalık Konaklama
Ayvalık Altınova
Ayvalık Günlük Kiralık Daire
Ayvalık Cunda Adası
Ayvalık Sarımsaklı
Ayvalık'ta Vakti Olanlar İçin Gezilebilecek Yerler
Ayvalık Taksiyarhis Anıt Müzesi
Ayvalık Tımarhane Adası

 

Ayvalık çevresi dalış yapanlar tarafından sıkça tercih edilen bir bölge. Mercan resifleri açısından rengarenk ve zengin bir dip yapısına sahip olan denizi ile sualtı fotoğrafları çekenler tarafından da tercih ediliyor.

Özel veya toplu kurslar ile dalmayı öğrenerek Ayvalık’ın sualtında bulunan zenginliklerini de keşfedebilir, sualtı avcılığı yapma imkanına sahip olabilirsiniz. Ayvalık’ta dalış için mercan resifleri ile birlikte toplamda 60 dalış bölgesi bulunuyor. Havanın kötü olduğu zamanlarda dahi dalış yapılacak bölgelerin bulunduğu Ayvalık’ta akıntı, derin, resif ve gece dalışları mevcut.

Ayvalık'ta dalış denince ilk akla gelen bölge Midilli Adası'na kadar uzanan irili ufaklı adalar bölgesi. Dalış gezileri genellikle hafta sonları düzenleniyor. Bu yüzden en ideal vakit, cuma akşamları dalış sporu ile ilgilenen kulüplerin düzenlemiş olduğu otobüslü turlara katılmak veya aynı zaman dilimi içerisinde kendi aracınızla oraya ulaşmak. Ayvalık ilçesi içerisinde kalabileceğiniz fiyat olarak uygun otellerin yanında dilerseniz tarihi ve butik yapıları tercih edip, Cunda adasında bulunan yalı otellerini de tercih edebilirsiniz. Cunda'da konakladığınızda elde edebileceğiniz diğer bir avantaj da geceleri sahil lokantalarında servis edilen, Girit Mutfağı mezeleri ve balıkları.

Malzemesiz gittiğiniz zamanlarda, tüm ekipmanları tekneden alabilirsiniz, tüm şekillerde dalış tüpü ve dalmanız için ağırlık sizlere tekneden veriliyor. Günde 2 dalış olarak ayarlanan programa artı öğle yemekleri de ücreti dahilinde teknelerden alınabiliyor.

Ayvalık denizinin eski balık zenginliği şimdilerde azalmış olsa da ahtapot, müren, karagöz sürüleri, gelincik, orfoz, lipsos balıkları gibi deniz canlılarını hala görebilmek mümkün. Ayvalık'ın turuncu renkte olan sünger mercanları da oldukça popüler. Yaz döneminde bazen mavi deniz analarını da görebilmeniz muhtemel.

Ayvalık'ta dalış için en çok tercih edilen adalar ise: İncirli Ada, Meline Adası, Güneş Adası, Kız Adası ve Batık sığlığı.Bu Konuya Toplam 2 Yorum Yapılmıştır.   

Ad : Soyad :
E-Mail : Şehir :
Ülke :      
Başlık :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :     Değiştir                  
 
günay şengül / mersin
elinize saglık
türkiyede bir çok şehirde bu kadar açıklamalı şehir tanıtımı yok hazırlayanların ellerine saglık teşekkürler ediyorum. bana çok yararlı oldu bilgileriniz. teşekkür etmeyi borç bildim.günay şengül sgs tur mersin.
10.05.2011 11:15:27 / 1336
nilüfer / istanbul
sarımsaklı ve denizanaları
Bu yaz sarımsaklıyı görme imkanım oldu ,inanılmaz güzel havası ve tertemiz çarşaf gibi denizi beni çok etkiledi.hayatımda hiç görmediğim deniz analarını da orada gördüm inanılmaz büyük ve gök mavisi rengindeydiler.Bir şey dikkatimi çekti, deniz analarını sudan çıkartıp ölmesi için karada bekletiyorlardı bu çok yanlış bi harektti,gidip uyrıda bulundum bayanın biri ,deniz analarının görünmesi denizin kirlendiği anlamını taşıdığını söylemişti,oysaki tam tersidir bu kadar büyük ve muhteşem deniz anaları,çok temiz deniz kıyılarında görünür ve görevleride denizi temizlemektir. Ha bu arada sarımsaklıya gidenler için bir uyarım olucak denizanaları sadece saat 12:00 ve 15:00 aralarında olurlar bırakalım onlarda temizliğinin sefasını sürsünler. Teşekkürler...
18.09.2006 18:21:39 / 93

Hakkımızda Nasıl Çalışıyoruz İnsan Kaynakları Gizlilik-Güvenlik Yasal Uyarı KvKK